خبرهای ویژه

» خانه داری » بهترین روش تمیز کردن فرش ؛ راه های لکه گیری فرش

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۴:۰۰

 کد خبر: 2181
 134 بازدید

بهترین روش تمیز کردن فرش ؛ راه های لکه گیری فرش

در این مقاله خواهید خواند: بهترین روش تمیز کردن فرش کدام است؟ چه گونه می توانیم لکه های مختلف فرش را از بین ببریم. اساسی ترین نکات در شست و شوی فرش ها.

بهترین روش تمیز کردن فرش ؛ راه های لکه گیری فرش

بهترین روش تمیز کردن فرش

در این مقاله قصد داریم به شیوه های مختلف و ترفندهای موثر برای تمییز کردن فرش بپرداریم. با ما همراه باشید تا بتوانید به سادگی فرش های خود تمیز کرده و لکه ها مختلف را از روی آن پاک کنید.

 

بهترین روش تمیز کردن فرش

در این روش که به صورت بسیار ساده و با کم ترین هزینه قابل اجراست کافی است فرشتان را جارو کشیده و روی محوطه تمیزی که از قبل جارو زده شده است پهن کنید. سپس از یک طرف فرش شروع به برس کردن فر ش با محلول شامپو فرش کنید. توجه داتشه باشید استفده از آب در مرحله اول باعث خیس شدن پرز های فرش شده و هم کارتان را مشکل میسازد و هم شست و شوی زیاد فرش باعث پوسدگی ریشه های آن می شود.

 

بهترین روش تمیز کردن فرش

بهترین روش تمیز کردن فرش

 

برای بدست آوردن محلول شستن فرش کافی است شامپو فرش را با یک سطل آب مخلوط کنید. بعد از این که تمام محوطه فرش را با محلول یکی کردید بگذارید تا چند دیقه روی زمین هموار بماند. بعد از آن با دستمال زبری به طرف خواب فرش بکشید.

آب فرش را گرف ته و با دستمال نخی پرز های آن را بگیرید. سپس فرش را برای مدتی روی زمین گذاشته وبگذارید تا به صورت نمدار در آید.
در آخر نیز آن را در مکانی پهن کنید که مقابل تابش مستقیم نور آفتاب نباشد و وزش باد به خشک شدن آن کمک نماید.

 

بهترین روش تمیز کردن فرش

بهترین روش تمیز کردن فرش

 

راه های از بین بردن لکه فرش

لکه چربی؛‌ برای ازبین بردن بکه های چری مانند روغن و واکس بهترین راه حل استفاده از صابون و سرکه سفید می باشد. از مخلوط این ودماده استفاده کنید تا بتوانید لکه های روی فرش را پاک کنید.

همچنین می توانید با قاشق قسمت لکه را پاک کرده و با گذاشات یک پارچه بر روی قسمت روغنی شده روی آن را اتو بکشید تا به پارچه جذب شود.

لکه شمع و آدامس ؛ برای از بین بردن لکه شمع و آدامس بهتر است اول لکه آنان را با یخ سفت کرده و سپس با دستمال زبر یا کاردرک و یا قاشق لکه را جدا نمایید.

 

بهترین روش تمیز کردن فرش

بهترین روش تمیز کردن فرش

 

مایعات؛ برای از بین بردن سایر مایعات مانند آب میوه های چای و شیر و غیره می توانید از مقداری شامپو و در دستمال همراه آب گرم استفاده نمایید.

توجه داشته باشید حد المکان فرش ها را تمیز کرده و لکه گیری نمایید و از شست و شوی زیاد آنها بپرهیزید. همچنین بهتر است بدانید استفاده از جارو برقی باعث می شود خواب فرش از بین برود پس بهتر است از جارو های دیگر استفاده نمایید.

 

 

بخش نکات خانه داری        مجله اینترنتی گلدن پدیا


برچسب ها : ,
دسته بندی : خانه داری
ارسال دیدگاه