خبرهای ویژه

» ورزش » زندگی نامه کریستیانو رونالدو ،و ناگفته هایی از زندگی فوتبالی وی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ - ۱۳:۱۰

 کد خبر: 1690
 185 بازدید

زندگی نامه کریستیانو رونالدو ،و ناگفته هایی از زندگی فوتبالی وی

اگر به دنبال ناگفته هایی از زندگی فوتبالی این فوتبالیست دوست داشتنی هستید این مطلب را از دست ندهید.

کریستیانو رونالدو بازیکنی که در سال ۲۰۱۶ بازهم برای چهارمین توپ طلا را از آن خود کرد. او اولین پرتغالی است که چهار توپ طلا بدست آورده و ۴ کفش طلا اروپا را نیز کسب کرده است.

زندگی نامه کریستیانو رونالدو ،و ناگفته هایی از زندگی فوتبالی وی

زندگی نامه کریستیانو رونالدو رونالدو محبوب ترین بازیکن رئال;

 

کریستیانو رونالدو بازیکنی که در سال ۲۰۱۶ بازهم برای چهارمین توپ طلا را از آن خود کرد. او اولین پرتغالی است که چهار توپ طلا بدست آورده و ۴ کفش طلا اروپا را نیز کسب کرده است. او همچنین به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال پرتغال معرفی شده و توانسته است برای منچستریونایتد و رئال مادرید ۱۶ جام کسب نماید.

ناما صلی او کریستیانو رونالدو دوس سانتوس آویرو، اسم اصلی کریستیانو می باشد. او متولد ۵ فبریه سال ۱۹۸۵، در شهر فونچال ایالت مادیرا، پرتغال می باشد. او در خانواده ای نسبتا فقیر بدنیا آمد، پدر او باغبان شهرداری و مادرش آشپز بوده است و او فرزند آخر خانواده است و دو خواهر و یک بردادر نیز دارد. او در کودکی علت درگیری با معلم از مدرسه کناره گرفته و ترک تحصیل می نماید، و در سن ۱۴ سالگی تصمیم جدی برای وارد شدن به دنیای فوتبال حرفه ای می نماید.

 

زندگی نامه کریستیانو رونالدو

زندگی نامه کریستیانو رونالدو

 

سرگذشت فوتبالی کریستیانو;

 

او در سال ۱۹۹۵ به ناسیونال می پیوندد و با این تیم به قهرمانی می رسد. بعد به مدت سه روز در تست های باشگاه اسپورتینگ حضور می یابد و نهایتا تیم شهر لیسبون با وی قرارداد می بندد.
او در سن ۱۵ سالگی به علت بیماری تپش قلب راهی بیمارستان می شود و با خطر ترک همیشه گی فوتبال مواجه شده که بعد عمل کردن، سلامت خود را بدست آورده و به مسیر خود ادامه می دهد.

 

زندگی نامه کریستیانو رونالدو

زندگی نامه کریستیانو رونالدو

رونالدو در ۲۰۰۳ به باشگاه فوتبال منچستر یونایتد پیوست. او که اولین پرتعالی این باشگاه بود با مبلغ ۱۲ میلیون پوندی خریداری شد. او نخستین گل خود در باشگاه منچستر یونایتد در ماه نوامبر مقابل پورتسموث به‌ ثمر می رساند. همچنین او در نوامبر و دسامبر ۲۰۰۶، به‌ عنوان بازیکن برتر ماه لیگ انگلستان برگزیده‌ می شود. همچنین او گران ترین بازیکن تاریخ باشگاه فوتبال منچستر یونایتد به شمار می رفت.

 

زندگی نامه کریستیانو رونالدو

زندگی نامه کریستیانو رونالدو

رونالدو در سال ۲۰۰۹ وارد رئال شد و قرار دادی شش ساله با این باشگاه بسته که فصل ۱۳ میلیون یورو و در مجموع شش سال، ۹۴ میلیون یورو به او پرداخت شود و قیمت خارج شدن او از رئال ۱ میلیارد یورو تعیین‌ شده است. برای مراسم استقبال از او در ۶ ژوئیه بیش از ۸۰ هزار نفر به ورزشگاه سانتیاگو برنابئو آمده بودند که این تعداد استقبال‌ کننده یک رکورد بی سابقه‌ به شمار می رفت.

 

زندگی نامه کریستیانو رونالدو

زندگی نامه کریستیانو رونالدو

از آخرین شاهکار های او می توان به یورو ۲۰۱۶ فرانسه اشاره کرد که موجب شد پرتغال تا نمیه نهایی برسد، اما در بازی فینال مسدوم شده و اشک ریزان از زمین خارج شد. هرچند هم تیمی های او جای او را پر کرده و در نهایت برنده جام یورو ۲۰۱۶ شدند.

 

بخش ورزشی    مجله اینترنتی گلدن پدیا


برچسب ها : , ,
دسته بندی : ورزش
ارسال دیدگاه