خبرهای ویژه

» آشپزی » معرفی انواع فلفل و خواص آن ها – فلفل دلمه، سبز، آبی…

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۱۰ - ۱۰:۵۲

 کد خبر: 2981
 145 بازدید

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها – فلفل دلمه، سبز، آبی…

امروزه ثابت شده است که ادویه جات نقش مهمی در طعم و بوی غذا دارد، پس شناخت برخی از آن ها میتواند در هنر آشپزی ما تاثیرگذار باشد… فلفل ها را در این مطلب بهتر بشناسید.

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها – فلفل دلمه، سبز، آبی…

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها;

 

فلفل سیاه;

نام های دیگر: پلپل سیاه- فلفل اسود
توضیحات: این نوع گیاه به صورت درختچه ای بالارونده و نیمه انگلی از درختان بالا رفته و ریشه های نا به جا از خود ایجاد می کند و به دور آنها می پیچد.برگ های آن با طول ده تا پانزده سانتی متر و به رنگ سبز است. گل های آن سفید کوچک و میوه آن اندازه ای کوچک تر از نخود دارد که در ابتدا رنگ آن سبز و پس از رسیدن به رنگ قرمز در می آید.میوه آن به شدت تند است و در زمانی که هنوز سبز است چیده می شود سپس رو به روی آفتاب قرار می گیرد تا به رنگ مشکی در بیاید.

خواص فلفل سیاه:

از خواص آن می توان به مrوی بودن برای معده، محرک اشتها، درمان سرما خوردگی و سرفه های سرد،درمان درد های قاعده گی، توقف آروق و تقویت حافظه ذهن اشاره کرد.اضافه کردن دانه فلفل سیاه با روغن حیوانی و پیاز به تقویت قوای جنسی در مرد یا زن کمک می کند.
نکته و تذکر: برای کبد گرم و افراد دارای بیماری گوارشی ضرر دارد.

 

 

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها (فلفل سیاه)

 

 

فلفل سبز;

نام های دیگر: فلفل قرمز-فلفل هندی-فلفل سرخ-بی بری
توضیحات: این نوع گیاه دارای برگ های سبز مایل به سفید است و از تیره سیب زمینی محسوب می شود.میوه های آن دارای رنگ سبز بوده اما در صورت رسیدن به رنگ قرمز تغییر رنگ می دهند.هر چه میوه آن بیشتر برسد طعم آن هم تند تر می شود.
خواص در مانی;

آرام بخش و ضد استفراغ است، برای ویار و حالت تهوع زنان باردار مفید است، از مبتلا شدن به بواسیر جلوگیری می کند و در صورتی که با عسل خورده شود می تواند محرک جنسی خوبی باشد.
نکته مهم: زیاده روی در مصرف فلفل قرمز باعث بروز مالیخولیا، تشنج، جنون و زخم معده در فرد می شود.

 

 

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها   (فلفل سبز یا قرمز)

 

 

فلفل برّی;

نام های دیگر: دل آشوب-فلفل کوهی-پنج انگشت
مشخصات: درختچه ای کوچک با برگ های زیبا و معطر به شکل پنجه است.دارای برگ های آبی مایل به بنفش و میوه های ئهن و کرکدار است که مزه ای تند همراه با تلخی دارد و بیشتر در آسیای صغیر،قفقاز و سواحل مدیترانه می روید.
خواص این فلفل:

باد شکن،ضد تشنج و ضد اختلالات عصبی و آرام کننده است.
فلفل سفید
مشخصات: همان میوه فلفل سیاه است اما با این تفاوت که در هنگام سبز بودن چیده نمی شود و می گذارند زمانی که بیشتر رسیده و رنگ زرد پیدا کرده آن را می چینند و سپس طی فرایندی آن را خشک کرده و رنگ آن به کرم مایل به سفید تبدیل می شود.
خواص: در درمان مسمومیت استفاده می شود، همچنین اشتها آور و ادرار آور بوده و برای تنگی نفس و درد سینه مفید می باشد.مخلوط آن با پیاز و نمک باعث رویش مو در محل می شود.

 

 

 

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها     (فلفل بری)

 

فلفل دلمه ای;

نام های دیگر: فلفل شیرین-فلفل سبز شیرین
مشخصات: گیاهی است با ارتفاع سی سانتی متر تا یک متر با برگ های سبز و نوک تیز. میوه آن نسبتا بزرگ و گوشتی است که در زمان نارس بودن سبز و پس از رسیدن به رنگ های زرد، قرمز، قهوه ای یا ارغوانی در می آید.

خواص در مانی:

آرام بخش و ضد استفراغ است، در زنان باردار باعث بر طرف شدن ویار و قی می شود.در صورت گزیدگی به عنوان ضد سم استفاده می شود،دندان درد را تسکین می کند و برای وبا، مالاریا و تب مخملک مفید است.
پس از شستن و خشک کردن صورت، پوست فلفل دلمه ای را بدون تخم هایش بر روی صورتتان قرار دهید و پس از یک ساعت صورت را تمیز کنید و با کرم چرب کنید.این کار باعث رفع چین و چروک صورت می شود.

 

 

 

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها (فلفل دلمه)

 

 

فلفل آبی;

نام های دیگر: زنجبیل سگ-فُلفُل الماۀ
مشخصات: گیاهی است به طول پنجاه تا صد سانتی متر با برگ های سبز باریک و دراز و گل هایی به زنگ سفید کثیف یا قرمز.برگ ها و دانه های این گیاه طعمی تند شبیه فلفل دارند و بیشتر در نواحی مرطوب رشد می کنند.لازم به ذکر است که هم برگ و هم میوه و ریشه این گیاه خواص درمانی دارند.

 

خواص درمانی;

خواص میوه و ریشه فلفل آبی: میوه و ریشه این گیاه قاعده آور،باد شکن و محرک است.

 

 

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها

معرفی انواع فلفل و خواص آن ها  (فلفل آبی)

 

 

و درپایان;

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم به خوبی شما را با انواع فلفل ها، آشناکرده باشیم و از خواص این فلفل ها به عنوان یک داروی طبیعی در درمان خود و دوستانتان نهایت استفاده را برده باشید.

 

 

بخش آشپزی   مجله اینترنتی گلدن پدیا


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آشپزی
ارسال دیدگاه