خبرهای ویژه

» موفقیت » چگونه کار پیدا کنیم؟ پیدا کردن شغلی مناسب سخت نیست

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۵

 کد خبر: 3878
 136 بازدید

چگونه کار پیدا کنیم؟ پیدا کردن شغلی مناسب سخت نیست

چگونه کار پیدا کنیم؟ بهتری روش ها برای یافتن شغل چیست؟ در این مطلب به بهترین روش ها برای یافتن یک شغل مناسب در بازار کنونی می پردازیم. قسمتی از مطلب: مهارت و تخصص، تبحری است که فرد به خاطر تلاش زیاد در انجام کار یا مطالعه در باره آن به دست می آورد. داشتن مهارت و تخصص گامی بزرگ در یافتن شغل است، با داشتن این دو ویژگی از هم نوعان خود برتری می یابید و در پیدا کردن شغل دیگر سردرگم نخواهید بود.

چگونه کار پیدا کنیم؟ پیدا کردن شغلی مناسب سخت نیست

چگونه کار پیدا کنیم؟ پیدا کردن شغلی مناسب سخت نیست

 

 

امروزه پیدا کردن یک شغل مناسب دغدغه اغلب جوانان است. پیدا کردن کار می تواند از لحاظ معیشتی و روانی روی افراد تاثیر بگذارد. در زمانی که بازار کار کساد است پیدا کردن شغل دشوار می شود اما فردی که نیاز شدید به کار داشته باشد دست روی دست نمی گذارد و با تلاش و کوشش نهایتا کاری برای خود پیدا می کند.
در شرایطی که بیکاری بیداد می کند آدم های امیدوار می توانند در خود انگیزه ایجاد کرده و برای رسیدن به هدف راه های گوناگونی را در نظر بگیرند.

 

 

 

چگونه کار پیدا کنیم؟

چگونه کار پیدا کنیم؟

 

 

در این مطلب چگونگی جذب در بازار کار را با هم بررسی می کنیم:

 

داشتن امتیازات فردی;

 

وضعیت نظام وظیفه:

برای استخدام در سازمان ها و موسسات داشتن کارت پایان خدمت ضروری است. هر فرد ذکور ایرانی از فروردین ماه سالی که وارد ۱۹ سالگی می شود مشمول مقررات خدمت وظیفه خواهد شد و اگر طبق هر شرایطی معاف شود باید برگه معافیت را به همراه داشته باشد وگرنه استخدام چنین افرادی امکان پذیر نخواهد بود.

 

 

چگونه کار پیدا کنیم؟

چگونه کار پیدا کنیم؟

 

 

 

تحصیلات و توانایی های شغلی:

مدرک تحصیلی معتبر نقش زیادی در تعیین درجات شغلی دارد. با اینکه افراد دارای مدرک از نبود شغل گله می کنند اما می توان یکی از علت های این نوع بیکاری را صرفا در داشتن مدرک و فاقد بودن از هرگونه مهارت و تخصص دانست.
مهارت و تخصص، تبحری است که فرد به خاطر تلاش زیاد در انجام کار یا مطالعه در باره آن به دست می آورد. داشتن مهارت و تخصص گامی بزرگ در یافتن شغل است، با داشتن این دو ویژگی از هم نوعان خود برتری می یابید و در پیدا کردن شغل دیگر سردرگم نخواهید بود.
اگر تا الان فاقد مهارت خاصی بودید پیشنهاد ما آن است که به دنبال یافتن هنر باشید حتی اگر حق الزحمه کمی دستتان را بگیرد. علاقه خود را دنبال کنید، شک نکنید پول به دنبال آن می آید.

 

 

چگونه کار پیدا کنیم؟

چگونه کار پیدا کنیم؟

 

 

 

جست و جو کار;

پس از شناخت مهارت ها و علایق خود می توانید از چند طریق برای یافتن کار اقدام کنید:

 

درج آگهی درخواست کار در روزنامه:

بدین منظور فرد، شخصا باید به دفتر روزنامه مراجعه کند، مشخصات فردی، حرفه و میزان تحصیلات خود را با ذکر شماره تلفن بر روی برگه مخصوص بنویسید تا در ستون نیازمندیهای روزنامه چاپ شود و در صورت نیاز سازمان ها و شرکت ها با شما تماس گرفته شود.

 

 

چگونه کار پیدا کنیم؟

چگونه کار پیدا کنیم؟

 

 

 

سایت های اینترنتی:

در فضای وسیع اینترنت می شود به مراکز کاریابی و سایت های اداره ها و شرکت ها مراجعه کرد و راه های استخدام در آن شرکت را بررسی کرد یا می توان با سرچ کلمه استخدام، از کار های موجود مطلع شد.

 

 

تابلو های تبلیغاتی و اعلانات:

اغلب موسسات و کارگاه ها از این روش برای اطلاع به جویندگان کار استفاده می کنند.

 

چگونه کار پیدا کنیم؟

چگونه کار پیدا کنیم؟

 

 

 

مراجعه مستقیم و حضوری به اداره ها و سازمان ها:

ممکن است یک هیچ گونه فعالیت تبلیغاتی مبنی بر استخدام صورت نداده باشد، آنگاه احتمال دارد که تنها با یک مراجعه فردی بیکار را استخدام کنند.
برخی از جوانان به علت داشتن غرور خجالت می کشند که حضوری مراجعه کنند، چراکه فکر میکنند اگر جواب رد بشنوند شخصیتشان حقیر شمرده می شود.

 

 

چگونه کار پیدا کنیم؟

چگونه کار پیدا کنیم؟

 

 

 

پرس و جو از دیگران:

همه ما مطئنا در بین اقوام، همسایگان، دوستان و آشنایان کسانی را می شناسیم که یا خودشان دنبال کارمند یا شاگرد بوده و یا در جریان استخدامی ها باشند. و اگر هم بی اطلاع هستند بعد ها برایتان در جست و جوی کار خواهند بود و می توانند حمایتتان کنند.

 

چگونه کار پیدا کنیم؟

چگونه کار پیدا کنیم؟

 

 

و در پایان;

در انتهای مقاله لازم است یادآور شویک که هر چند شرایط برای یافتن کار دشوار باشد اما هرگز امیدتان را از دست ندهید و سخت تلاش کنید چراکه آدمی با امید زنده است و با همین امید به اهداف خود خواهد رسید.

 

 

 


برچسب ها : , ,
دسته بندی : موفقیت
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
ارسال دیدگاه