خبرهای ویژه

» گردشگری » جاذبه های گردگشری استان کرمان ، بهترین جاذبه های گردشگری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۱:۴۳

 کد خبر: 2600
 144 بازدید

جاذبه های گردگشری استان کرمان ، بهترین جاذبه های گردشگری

درمناطق کوهستانی استان کرمان، ييلاق های کوهستانی سرسبزوخوش آب و هوايی ديده می شود که در طول سال به ويژه درفصل تابستان موردتوجه اهالی بومی و ساکنين استان های گرمسيری مجاور ا جمله هرمزگان، و سيستان و بلوچستان و يزد واقع می شوند که از جمله مهم ترين آنها به مناطق ييلاقی کوه پايه کرمان، راین، لاله زار، بيدخون بردسير، منطقه بافت، دره در رفسنجان و … اشاره کرد.

جاذبه های گردگشری استان کرمان ، بهترین جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردگشری استان کرمان;

 

 

تاريخ کهن استان کرمان، تنوع آب وهوايی، فرهنگ غنی و جاذبه های متنوع جذب توريست در آن باعث شده است استان کرمان یکی از بهترین مناطق برای گردشگری به شمار آید. استان کرمان با داشتن حدود٥٠٠ منبع گردشگری که بيش از ٥٠ اثر از آنها در فهرست جهانی ميراث فرهنگی به ثبت رسيدهاند، با ارزشهای بين المللی، ملی، منطقهای و محلی پس از استانهای اصفهان، فارس و همدان در مقام چهارم قرار گرفته قرار گرفته است. در این مقاله تعدادی از جاذبه های گرشگری این استان را معرفی می کنیم.

 

جاذبه های گردگشری استان کرمان

جاذبه های گردگشری استان کرمان

 

 

 

جاذبه های طبیعی استان کرمان;

استان کرمان بهعلت تنوع آب و هوا و تنوع در ارتفاعات و ساختار زمين شناسی باعث شده است که مناظر ديدنی برای جذب گردشگران فراهم شود. از برترین جاذبه های این استان می توان به دشت لوت اشاره کرد، این دشت شامل کلوت ها ، گندم بریان، نبکا، انواع تله ماسه ها، مخروط افکنه ها و بسیاری از جاذبه های چشم نواز می باشد.

 

جاذبه های گردگشری استان کرمان

جاذبه های گردگشری استان کرمان

 

 

همچنین درمناطق کوهستانی استان کرمان، ييلاق های کوهستانی سرسبزوخوش آب و هوايی ديده می شود که در طول سال به ويژه درفصل تابستان موردتوجه اهالی بومی و ساکنين استان های گرمسيری مجاور ا جمله هرمزگان، و سيستان و بلوچستان و يزد واقع می شوند که از جمله مهم ترين آنها به مناطق ييلاقی کوه پايه کرمان، راین، لاله زار، بيدخون بردسير، منطقه بافت، دره در رفسنجان و … اشاره کرد.

 

جاذبه های گردگشری استان کرمان

جاذبه های گردگشری استان کرمان

 

 

 

بیش از ۳۰ چشمه آب گرمومعدنی دراستان کرمان وجود داردوبه دليل ترکيب متفاوتی که دارند از نظردرمانی و بهداشتی حائز اهميت اند. از مهم ترین آنها می توان به آبگرم جوشان، قلعه عسکر بردسیرف گور ساردوئیه و … اشاره کرد.

آبشار سرندکوه درين، یکی از آبشارهای زيباو بسيار ديدنی با ارتفاع بيش از ۱۸۷ متر بلندترين آبشار ايران و خاورميانه می باشندکه درکوه های جبال بارز جنوبی واقع شده اند. آبشار ها چون زهرود راین، دلفارد جیرفت و بنگان نیز جزو آبشار ها مهم استان کرمان به شمار می روند.

 

جاذبه های گردگشری استان کرمان

جاذبه های گردگشری استان کرمان

 

 

جاذبه های تاریخی;

از مهم ترین جاذبه های این استان می توان به به ارگ بم، روستای صخره ای میمند، باغ تاریخ شاهزاده ماهان، مجموعه گنج علی خان، مسجد جامع مظفری، مسجد ملک، امام زاده محمد، مجموعه حاج آقا علی و دیگر جاذبه نام برد.

برای آشنایی با منابع گردشگری از نظر تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی سایر استان های ایران به بخش گردشگری سایت مراجعه کنید.

 

 

بخش گردشگری      مجله اینترنتی گلدن پدیا


برچسب ها : ,
دسته بندی : گردشگری
ارسال دیدگاه