خبرهای ویژه

» سلامت » آشنایی با بیماری ها و دلایل ابتلا به آن به زبان ساده

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۳:۳۰

 کد خبر: 3692
 76 بازدید

آشنایی با بیماری ها و دلایل ابتلا به آن به زبان ساده

اگر قصد افزایش آگاهی خود در مورد بیماری ها را دارید به هیچ وجه سری مطالب “آشنایی با بیماری ” ها را از دست ندهید. در این مطلب با بیماری های : بوی بد دهان، پیری چشم، اختلال معده در شب، درد ستون فقرات و … آشنا شوید

آشنایی با بیماری ها و دلایل ابتلا به آن به زبان ساده

آشنایی با بیماری ها;

 

 

 

در اطراف ما انسان ها ویروس هایی در کمین هستند که اگر به آنها مبارزه نشود ما را دچار بیماری می کنند. اولین گام در جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری، شناخت کامل آن می باشد. از این جهت قصد داریم تا شما را در این مطلب با ۸ بیماری آشنا کنیم و در کنار آن به علت ابتلا آن نیز بپردازیم.

 

 

 

آشنایی با بیماری ها

                                                                آشنایی با بیماری ها

 

 

 

 

۱) چهره های زرد و چشمان کبود؛

شاید افرادی را با چشمانی کبود و چهره زرد دیده باشید. علت چنین چهره ای را می توان در چند مورد احتمالی بیان کرد اما به دلیل ثابت نشدن این علل از نطر علمی، از بیان ها خودداری میکنیم. اما از حضرت عیسی (ع) نقل شده است که چهره زرد و چشمان کبود نشانه مصرف گوشت نشسته است زیرا گوشت حیوانات بر اثر جنابت کاملا آلوده هستند که در صورت نشستن و مصرف آن، بروز این حالت دور از انتظار نمی باشد.

 

 

آشنایی با بیماری ها

                                                                          آشنایی با بیماری ها

 

 

 

 

۲) اختلال در عملکرد معده و کلیه در شب؛

از آن جایی که خداوند شب را مایه آسایش انسان قرار داده است تا بتواند انرژی خود را بازیابی کند و حکمت را در آن دیده است که فعالیت معده و کلیه در شب کند شود تا آرامش شخص جهت دفع ادرار و مدفوع به هم نخورد.

 

 

آشنایی با بیماری ها

                                                                      آشنایی با بیماری ها

 

 

 

 

۳) بوی بد عرق؛

از جمله عواملی که می تواند در فصول گرم برای افراد آزار دهنده باشد بوی بد عرق می باشد. از جمله عوامل بوجود آورنده بوی بد عرق نیز می توان به تعویق انداختن غسل جنابت و حیض، میل کردن غذا های بد بو ماننده سیر و پیاز و حرارت بالای قلب و جگر اشاره کرد.

 

 

آشنایی با بیماری ها

                                                                     آشنایی با بیماری ها

 

 

 

۴) درد ستون فقرات؛

سیستم فقرات انسان به دلیل نقش مهم آن در ایستاده نگه داشتن و راه رفتن بدن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که باعث می شود از آن مراقبت بیشتری به عمل بیاوریم. عواملی که باعث بروز درد در این ناحیه از بدن می شوند عبارتند از؛ وارد شدن فشار های خارجی و داخلی، حرکت دادن یا برداشتن اجسام سنگین، فشار بر روی اعصاب سیاتیک، تورم یا جابه جایی دیسک ها، ورم و  خوردگی یا روییدن استخوان های اضافی بر روی مهره ها

 

آشنایی با بیماری ها

                                                               آشنایی با بیماری ها

 

 

 

 

۵) مضرات چای؛

استفاده از چای علاوه بر رفع خستگی و به دلیل دارا بودن ماده ای به نام فلوئور بر محکم سازی مینای دندان نیز نقش مهمی دارد. نوشیدن زیاد چای باعث از بین رفتن میکروب مفید معده شده که نتیجه آن تاخیر در هضم غذا می باشد، همچنین مشکل در هضم غذا باعث پیری زودرس، بی خوابی و افسردگی در انسان می شود.

 

آشنایی با بیماری ها

                                                                   آشنایی با بیماری ها

 

 

 

 

۶) بوی بد دهان؛

از جمله عوامل تاثیر گذار در روابط اجتماعی بهداشت دهان و دندان می باشد. بوی بد دهان به طور کلی دو علت دارد: عدم استفاده از مسواک و مشکلات سوء هاضمه که باعث ایجاد بوی بد دهان می شوند. پوسیدگی دندان ها، چرک میان دندان ها و عفونت سینوس های صورت نیز از دیگر عوامل ایجاد بوی بد در دهان می باشند. به خاطر داشته باشید استفاده از نخ دندان و مسواک نقش مهمی در کاهش بوی بد دهان دارد.

 

 

آشنایی با بیماری ها

                                                                   آشنایی با بیماری ها

 

 

 

 

۷) نگه داشتن ادرار؛

شاید برایتان پیش آمده باشد که به دلیل مشغله های کاری روزمره ادرار خود را به تاخیر بیندازید. تاخیر در رفع ادرار می تواند عوارضی را برای بدن در پی داشته باشد که برخی از آن ها عبارتند از: اختلال بول با خون، سوزش مجاری ادرار، اختلال و تورم مسانه و پروستات و …

 

آشنایی با بیماری ها

                                                                     آشنایی با بیماری ها

 

 

 

 

۸) فراموشی یا آلزایمر;

امروزه با توجه به شری شدن زندگی، ماشینی شدن امور، انسان ها کم تر از ذهن خود استفاده می کنند و حفظ کردن اطلاعات را به موبایل ها و برنامه های کامپیوتری می سپارند، که همین امر باعث تنبلی ذهن انسان می شود. از دیگر عوامل فراموشی نیز می توان به: خوردن سیب ترش، زیادی گناه، غصه برای دنیا، خوردن گشنیز سبز، زیاده روی در استفاده از پنیر، حرکت میان دو زن، داشتن چند شغل متفاوت، ایستاده ادرار کردن، کوتاه نکردن ناخن و … اشاره کرد.

 

آشنایی با بیماری ها

                                                                آشنایی با بیماری ها

 

 

 

 

۹) خرابی چشم ها؛

چشم و قوه بینایی انسان یکی از با ارزش ترین اندام های بدن می باشد. به طوری که فقدان این عضو در بدن موجب اختلال در زندگی عادی شخص می شود. از آنجایی که چشم اندام حساسی به شمار می آید پس مراقبت بیشتری نیز می طلبد. از جمله عوامل تهدید کننده سلامت چشم می توان به: سردی و گرمی بیش از حد هوا، نگاه کردن به خطوط ریز و اشیاء براق، مستی مستمر و پی در پی، مطالعه در نور کم، مشاهده و خیره شدن به تلویزیون از فاصله نزدیک و … اشاره کرد.

 

آشنایی با بیماری ها

                                                             آشنایی با بیماری ها

 

 

 

صفحه نخست


برچسب ها :
دسته بندی : سلامت
ارسال دیدگاه