خبرهای ویژه

» موفقیت » چگونه به اهدافمان برسیم؟ پنج اصل مهم برای رسیدن به هدفتان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۹:۵۵

 کد خبر: 3647
 84 بازدید

چگونه به اهدافمان برسیم؟ پنج اصل مهم برای رسیدن به هدفتان

تا به حال شده از خودتان بپرسید چگونه به اهدافم برسم؟ به نظرتان چگونه میتوانیم در راه رسیدن به اهدافمان مسیر همواری را تجربه کنیم؟ در این مقاله با پنج اصل مهم در جهت عملی کردن اهدافتان آشنا خواهید شد که در صورت عملی کردن آن ها ۷۰ درصد به موفقیت نزدیکتر خواهید شد و …

چگونه به اهدافمان برسیم؟ پنج اصل مهم برای رسیدن به هدفتان

چگونه به اهدافمان برسیم؟

می خواهیم در این مطلب در مورد اصول موفقیت صحبت کنیم. اما قبل از ان و در مقدمه این مطلب قصد روشن کردن موضوعی را دارم و آن موضوع این است که اگر شما اشتیاق زیادی برای رسیدن به هدفتان نداشته باشید، این مطلب که هیچ، صد ها مطلب دیگر به شما کمکی نخواهد کردپس در جهت رسیدن به اهدافیتان باید شور و اشتیاق خود را افزایش داده سپس سعی در جهت یادگیری اصول موفیقت را در راستای رسیدن به اهدافتان شروع کنید.

 

 

 

چگونه به اهدافمان برسیم؟

                                                                      چگونه به اهدافمان برسیم؟

 

 

 

اصول و روش های رسیدن به هدف؛

 

۱) مثبت اندیشی؛

در مقاله ای تحت عنوان “علت اینکه برخی موفق نمی شوند چیست؟” در مورد مثبت اندیشی به طور کامل بحث کردیم و در اینجا نبز باید بگوییم؛ مثبت اندیشی یعنی، داشتن دید مثبت به همه اتفاقات زندگی و اهداف. اگر عمق این مطلب را به طور کامل دریابیم، آنگاه سعی در پرورش آن در ذهن خود می کنیم و خواهیم گفت؛ «افکار خوب، رفتار خوب می زاید» پس فردی که مثبت اندیش باشد و آن را در وجودش پرورش دهد با گذشت زمان به نقطه صد در صد می رسد و هنگامی که به این نقطه رسید، قطعا موفق می شود.

 

 

چگونه به اهدافمان برسیم؟

                                                                     چگونه به اهدافمان برسیم؟

 

 

 

۲) تعیین اهداف نزدیک به واقعیت؛

قبل از آغاز کردن هر فعالیتی امکان عملی بودن آن را مشخص کنید. برای مثال: شخصی می خواهد یک کامیون را به تنهایی بلند کند، آیا این شخص به هدفش می رسد؟ خیر. اما همین شخص می تواند با خلاقیت و استفاده از قدرت تفکر خدا دادی، یک جرثقیل بسازد که اجسامی به مراتب سنگین تر را جابه جا کند. پس قبل از تعیین کردن هدفتان، میزان نزدیکی آن را با واقعیت بسنجید زیرا اهداف غیر واقعی باعث نا امیدی شما در راه رسیدن به هدفتان می شود.

 

 

چگونه به اهدافمان برسیم؟

چگونه به اهدافمان برسیم؟

 

 

 

۳) تلاش کردن در جهت موفقیت بیشتر؛

افراد موفق زمانی که در طرح های قبلی موفق شدند و روش های موفقیت در زمینه ای را یافتند با انگیزه و تلاش بیش از پیش سعی در گسترش موفقیت خود در آن حوزه را دارند. این تلاش کردن بدین صورت است که؛ روزی از انیشتن پرسیدند، فرق تو با یک فرد معمولی چیست؟ اگر از یک فرد معمولی بخواهید یک سوزن را در انبار کاه پیدا کند، آن فرد تلاش می کند و پس از پیدا کردن سوزن تلاش خود را متوقف می کند ولی من تلاش خود را ادامه می دهم شاید علاوه بر آن سوزن، سوزن دیگری هم پیدا کنم.

 

چگونه به اهدافمان برسیم؟

                                                               چگونه به اهدافمان برسیم؟

 

 

 

۴) افراد موفق ناامید نمی شوند؛

نا امیدی یک حالت بیگانه روحی در افراد موفق به حساب می آید. آن ها هیچ گاه از شکست ناراحت نمی شوند. مشکلات را جزء مسیر موفقیت به حساب می آورند و با کم ترین ناامیدی سعی در حل آنها دارند. برادران رایت را هیچ گاه یادتان نرود. آنها در راه رسیدن به اهدافشان مشکلات زیادی را تجربه کردند اما هیچ گاه نا امید نشدند و در پایان به هدف خود رسیدند.

 

چگونه به اهدافمان برسیم؟

                                                                    چگونه به اهدافمان برسیم؟

 

 

 

 

۵) افراد موفق می دانند، تنها کسی که می تواند ایده هایشان را عملی کند خودشان هستند؛

 

به عنوان آخرین ویژگی افراد موفق، می توان به عدم وابستگی آن ها به شرایط اشاره کرد. افراد موفق به انتظار شرایط عالی نیستند بلکه شرایط عالی را خلق می کنند. آنها هیچ گاه نمی گویند ای کاش پدری پولدار داشتم تا تا بتوانم در زمینه مورد علاقه ام سرمایه گذاری کنم، بلکه افراد موفق با سخت تلاش کردن سعی در بدست آوردن سرمایه و سرمایه گذاری در زمینه مورد علاقه شان می کنند و حتی اگر در کارشان شکست بخورند هیچ گاه نا امید نمی شوند و بالاخره مسیر موفقیت شان را در می یابند.

 

 

چگونه به اهدافمان برسیم؟

چگونه به اهدافمان برسیم؟

 

و در پایان؛

اگر برای این مطلب و دیگر مطالبی که در مورد موفقیت خوانده ایم ارزش قائل شویم و همچنان با اراده و اعتماد به نفس به اهدافمان فکر کنیم و آنها را دوست داشته باشیم، می توانیم خودمان را در همان جایی ببینیم که می خواهیم.

 

 

 

 

 

 

پیشنهاد سردبیر:


برچسب ها : ,
دسته بندی : موفقیت
ارسال دیدگاه