خبرهای ویژه

» روانشناسی » راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ - ۱۰:۰۳

 کد خبر: 3090
 101 بازدید

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

۱۲ راهکار مفید جهت داشتن و حفقط یک زندگی شاد در کنار همسرتان که اگر بدانید خوشبختی دور از انتظار نخواهد بود. این ۱۲ راز را در این مطلب بخوانید.

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

 ۱۲ مورد از راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی;

 

برای شما هم این سوال پیش آمده است که چه گونه بعضی از زوج ها در زندگی آرامش بیشتری دارند؟ چه طور بعضی از زوجین در زندگی خود موفق تر و خوشبخت تر می باشند؟ راز خوشبختی زوج ها در زندگی مشترک شان چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا شما را با ۱۲ نکته آشنا سازیم که می تواند تا حد بسیار زیادی زندگی مشترک تان را تغییر دهد. با بهره گیری و عمل به این راه حل ها می توانید زندگی خوبی را با همسر تان تجربه نمایید. جهت آگاه شدن از این نکات تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.


 

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

 

 

۱) نقاط مشترک تان را پیدا کنید;

با فرو کش کردن شور و اشتیاق روز های اول ازدواج به تدریج متوجه خواهید شد که نقاط مشترک کم تری با یک دیگر دارد. این زمانی است که باید سریع دست به کار شوید و مانع از تکراری و سرد شدن روابط با زوج تان گردید. بهترین راه حل این است که نقاط مشترک جدیدی مربوط به زندگی مشترک تان ایجاد نمایید. مثلا می توانید با انجام تفریحات و سرگرمی های مختلف که از دید دو طرف جذاب می باشد وقت های فراغت خود و زوج تان را پر کنید. همچنین می توانید به دیگر مسائل کاری و مسائل مربوط به خانه داری که امکان همکاری میسر است رجوع نمایید. با رعایت این مسائل می توانید در نظر هم سرتان جذاب تر به نظر بیایید.

 

 

 

 

 

 

۲)دست همسرتان را بگیرید;

بسیاری از زوج دست در دست هم راه می روند. توجه به این نکته تا چه حدی می تواند جدی و اثرگذار باشد؟! هنگامی که زوجین با یک دیگر قدم میزند و مسیری را باهم طی می کنند معمولا از یکدیگر فاصله مناسب از یکدیگر را از دست داده و از هم دور می شوند، حتی زمانی که شانه به شانه هم حرکت می کنند نیز عواملی چون خیابان ها، فروشگاه و افراد حواس آنان را پرت می کند. این چنین رفتارها شما را به یاد یک ازدواج موفق نمی اندازد. با گرفتن دست زوج خود علاوه بر جلوگیری از پرت شدن حواس همسرتان می توانید محبت بین یکدیگر را افزایش دهید. ارتباط جسمی شما با همسر تان می تواند باعث نزدیکی بیشتر و ایجاد احساس آرامش بین شما گردد.

 

 

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

 

 

 

 

۳) نقاط ضعف یکدیگر را پوشش دهید;

 روی اشتباهات همسر خود متمرکز نشوید. به یاد داشته باشید بین زوجین اشتباه و اختلافات مختلف بسیار پیش می آید، اما پا فشاری و اسرار در آنها فقط باعث وخیم تر شدن اوضاع خواهید شد. سعی کنید به مسائل دیگری فکر کنید، ذهن تان را به نکات مثبت موضوعات باز نمایید. سعی کنید در مواقع عصبانیت به این نکات نپردازید و پرداختن به این مسائل را به زمانی مناسب موکول کنید.

 

 

 

۴) روی مشکلات بزرگنمایی نکنید;

 امروزه مجادله و کش مکش بین زوج ها یک امر طبیعی شده است. برخی از زوج ها هم با مشکلات یکدیگر کنار نیامده و موجب بروز اختلاف های شدید و حتی جدایی می شوند، اما این روش زندگی برای یک زوج موفق نیست. زوج های موفق به یک دیگر اعتماد کرده و در مواقع بروز مشکلات به یک دیگر کمک کرده و در صورت مقصر بودن یکی از طرفین یک دیگر را می بخشند. علاوه بر این چیزی که باعث دوام و پایداری بیشتر زوج ها می شود دادن فرصت دوباره به یک دیگر است. این افراد اجازه نمی دهند که آزردگی های کوچک تبدیل به مشکلات بزرگ شوند و از همسر خود هیچ گاه آزردگی به دل نمی گیرند.

 

 

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

 

 

۵) از همسرتان استقبال گرمی کنید;

 یکی دیگر از عادت زوج های موفق این است که بعد از زمان کار یا در مواقعی که از یک دیگر دور هستند مثلا زمانی که بعد از یک روز کاری به خانه باز می گردند، یا زمانی که همسرشان به خرید رفته و به خانه باز می گردد، برخوردی گرم و صمیمی با یکدیگر دارند. این نوع استقبال باعث نزدیکی بیشتر زوجین به یکدیگر شده و صمیمیت آنان را افزایش می دهد.

 

 

۶) جذاب باشید;

 سعی کنید صبح که از خواب می شوید خوش برخورد باشید. خودتان را مرتب کنید و به همسرتان صبح بخیر گفته و با او به گرمی برخورد کنید. قبل از رفتن به سرکار با همسر تان به صورت صمیمی خداحافظی کرده و از جملات مثبتی چون “روز خوبی را برایت آرزو می کنم” و جملات محبت آمیز استفاده نمایید. شاید از نظر بعضی از افراد این کلمات اثری نداشته باشد، اما پایه زندگی شما را محکم و همسر تان را شاد می نماید.

 

 

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

 

 

 

۷) هنگام خواب از جملات محبت آمیز استفاده نمایید;

 آزردگی های روزانه را به زمان خواب نکشانید. سعی کنید شب را با جملات محبت آمیز و شب بخیر به پایان برسانید. به عمل آوردن این نکات باعث می شود که خواب راحت تری داشته باشید و از کشیده شدن بسیاری از مشکلات و اختلافات سطحی به روز بعد جلوگیری نمایید.


راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی


 

۸) با همسرتان صمیمی اما مودب باشید;

از رفتار سرد و خشک با همسر تان بپرهیزید. حتی در زمانی که از همسرتان دلخور هستید سعی کنید تعاملی نسبتا گرم با او داشته باشید. صمیمی بودن یکی از نکات اساسی است که باعث موفقیت روز افزون زوج ها می شود. همچنین مکمل صمیمیت را می توان احترام به یک دیگر اشاره کرد که باعث افتخار کردن زوجین به یکدیگر می شود.

 

 

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

 

 

 

 

۹) هم زمان با همسرتان بخوابید;

 همیشه تلاش کنید با همسر تان در یک زمان بخوابید، برای بسیاری از زوج ها اتفاق می افتد که به دلایل مختلف با فاصله زمانی نسبت به هم می به رخت خواب می روند. سعی کنید حتی اگر صبح زودتر از خواب بلند می شوید، همزمان با همسر تان بخوابید.

 

 

۱۰) شلوغی روز شما را از همسرتان غافل نکند;

 در طول روز با همسرتان ارتباط برقرار کنید، سعی کنید زمانی که وقت استراحت تان در محیط کار فرا می رسد با همسر تان تماس گرفته و از حال او جویا شوید. در صورتی همسر تان مشغول انجام کاری است و نمی تواند به تماس شما پاسخ دهد، به او پیام بدهید.

 

 

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

 

 

 

 

۱۱) منظقی رفتار کنید;

سعی کنید زود رنج نباشید، با آرامش حرف زده و مشکلات و مسائل مربوط به زندگی را با مشورت حل نمایید. مسائل زندگی را یک طرفه ندیده و از دید همسر تان نیز به آن توجه نمایید. با این شیوه می توانید یکدیگر را بهتر درک نمایید و همچنین به نظرات یکدیگر احترام گذاشته و از انتظارات غیر معقول نسبت به هم دوری کنید.

 

 

 

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

راهکارهای خوشبخت شدن در زندگی زناشویی

 

 

 و در پایان;

سعی کنید نکات بالا را هر روز مرور کرده و به آنان عمل نمایید. شاید در مراحل اول کمی برای شما و همسر تان عجیب دیده شود، اما با انجام مداوم نکات ذکر شده می توانید تغییرات را حس کرده و زندگی عالی را تجربه نمایید. لازم به ذکر است که تبدیل یک عمل به عادت بیش از ۲۰ روز پی در پی زمان می برد، صبر خود را درا این زمان بالا برده تا احساس شادی واقعی را در زندگی خود تجربه کنید.

 

بخش روانشناسی    مجله تربیتی گلدن پدیا


برچسب ها : ,
دسته بندی : روانشناسی
ارسال دیدگاه