خبرهای ویژه

» گردشگری » جاذبه های گردشگری استان مازندران ؛ قطب طبیعت گردی ایران

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۴:۱۷

 کد خبر: 2064
 190 بازدید

جاذبه های گردشگری استان مازندران ؛ قطب طبیعت گردی ایران

جاذبه های گردشگری استان مازندران استان مازندران به علت دارا بودن قابليت هايی مانند آب و هوای ملايم و معتدل در اغلب روزهای سال، درجه حرارت آب دریاچه خزر، رطوبت نسبی بالا، کوههای بههم پيوسته و مرتفع، رودخانه و چشمه سارهای فراوان در بخش طبيعت گردی، یکی از برترین نقاط گرشگری کشور تبدیل شده است. […]

جاذبه های گردشگری استان مازندران ؛ قطب طبیعت گردی ایران

جاذبه های گردشگری استان مازندران

استان مازندران به علت دارا بودن قابليت هايی مانند آب و هوای ملايم و معتدل در اغلب روزهای سال، درجه حرارت آب دریاچه خزر، رطوبت نسبی بالا، کوههای بههم پيوسته و مرتفع، رودخانه و چشمه سارهای فراوان در بخش طبيعت گردی، یکی از برترین نقاط گرشگری کشور تبدیل شده است.
این استان د تمام ماه های سال پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بوده و و با منابع فراوانی که در اختیار داشته است نوانسته یکی از قطب های اصلی گردشگری از نظر طبیعی باشد. در این مقاله چندی از نقاط تفریحی، طبیعی و تاریخی استان اشاره می کنیم.

 

جاذبه های گردشگری استان مازندران

جاذبه های گردشگری استان مازندران

 

طبیعت استان مازندران

استان مازندران به علت دارابودن سواحل ماسه ای مناسب برای شنا، اقليم معتدل و تابستان آفتابی برای گذران اوقات فراغت و رهايی ازدغدغه های زندگی روزمره شرایط مناسبی برای گردشگران فراهم کرده است.

در ساحل جنوبی دريای خزر در استان مازندران جنگل هايی با درختان انبوه و به هم پيوسته ای وجود دارد که از دور همانند دريای سبزی خودنمايی میکند. اين جنگلها از سواحل جلگهای تا دامنه های شمالی رشته کوه البرز ادامه دارند.

چشمه های آب معدنی استان به دليل وجود املاح مختلف از خواص درمانی متفاوتی برخوردارند، چشمه های آب معدنی سرد و گرم به وفور در بخشهای مختلف استانمشاهده می شود.

سایر نقاط گردشگری از حیث طبیعی در این استان عباتند از چشمه های آبگرم رامسر، آب معدنی آرزو، ناحیه بلده، منطقه کاج رامسر، آبشار گزو، آب معدنی آبلو و بسیاری دیگر از منابع طبیعی که قابل شمارش نیستند.

 

جاذبه های گردشگری استان مازندران

جاذبه های گردشگری استان مازندران

 

جاذبه فرهنگی و تاریخی استان مازندران

قابل ذکر است که ارزش استان مازندران تنها به نقاط طبیعی و تفریحی نبوده و این استان مملوء از منابع تاریخی و فرهنگی است. این استان با دارا بودن موزه ها، بناهای تاريخی و باستانی، قصرها، آثارتاريخی، بناهای مذهبی، معماری سنتی، محل های مرتبط باوقايع و شخصيت های مهم تاريخی وگورستان ها و غذاها قديمی و سایر موضوعات گردشگری تاریخی و فرهنگی می باشد.
از مهم ترین آثار تاریخی و فرهنگی این استان می توان به محوطه های تاریخی و فرهنگی فرح آباد ساری، مجموعه عباس آباد بهشهر، موزه بابل، تکیه پهته کلا، برج رسکت و دیر مکان ها اشاره کرد.

 

جاذبه های گردشگری استان مازندران

جاذبه های گردشگری استان مازندران

 

 

بخش گردشگری   مجله اینترنتی گلدن پدیا


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : گردشگری
ارسال دیدگاه