خبرهای ویژه

» آشپزی » طرز تهیه بهترین مرباها ، مربا خانگی آلو، پسته، به و …

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۹:۱۰

 کد خبر: 2555
 157 بازدید

طرز تهیه بهترین مرباها ، مربا خانگی آلو، پسته، به و …

پسته ها را پوست کنده با مقداری آب در یک ظرف جوش می دهیم. زمانی که کاملا پخته شدند آنان را در آبکش ریخته و بعد در آب سرد می اندازیم. در این فاصله شکر را با آب مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم و می جوشانیم تا قوام یابد. پس از آن پسته ها …

طرز تهیه بهترین مرباها ، مربا خانگی آلو، پسته، به و …

طرز تهیه بهترین مرباها

 

 

مربای به;

مربا – مواد لازم؛

۳۰۰۰ گرم به
۲۵۰۰ گرم شکر
یک قاشق غذاخوری هل

طرز تهیه؛ به را به چهار قسمت تقسیم کرده و تخم و قسمت سفطی وسط آنرا جدا می کنیم. پوست کندن آن نیز دلخواهی می باشد. بعد به را به شکل قاچ پرتغال خرد می نماییم و می شوییم و ترجیحا از ظرف مس سفید برای طبخ آن استفاده می کنیم. هشت لیوان به آب به آن اضافه کرده و می گذاریم تا با حرارت کم پخته و له شوند. شکر و هل را به آن اضافه کرده و میگذاریم تا به مدت ۳ تا ۴ ساعت بجوشد تا زمانی که رنگ آن خوشرنگ و شربت آن غلیظ شود. بعد به آن آبلیمو را اضافه کرده و بعد از چند جوش مربا را از آتش برمیداریم.
باید توجه داشت در صورتی که مربا رنگش کاملا قرمز شد ولی شربت آن رقیق بود در آن را برمیداریم حرارت آن را کمی تند می کنیم.

 

طرز تهیه بهترین مرباها

طرز تهیه بهترین مرباها

 

 

 

مربای پسته;

– مواد لازم؛

پیمانه آب
یک کیلو شکر
یک کیلو پسته نرسیده
سه قاشق آبلیمو

طرز تهیه؛ پسته ها را پوست کنده با مقداری آب در یک ظرف جوش می دهیم. زمانی که کاملا پخته شدند آنان را در آبکش ریخته و بعد در آب سرد می اندازیم. در این فاصله شکر را با آب مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم و می جوشانیم تا قوام یابد. پس از آن پسته ها را از آب سرد بیرون کرده و شربت قوام اضافه کرده تا چند جوش بزنند. زمانی که رنگ سز خوشرنگی به خود گرفت به آن آبلیمو را اضافه می کنیم. بعد از اینکه یک جوش زد از روی اجاق برداشته و می گذاریم تا سرد شود.

 

طرز تهیه بهترین مرباها

طرز تهیه بهترین مرباها

 

 

 

مربای زرد آلو;

– مواد لازم؛

۱۰۰۰ گرم زرد آلو
۵۰۰ گرم شکر
مقداری آهک
مقداری هل
۲ قاشق سوپخوری هل
یک عدد سفیده تخم مرغ

طرز تهیه؛ آب را جوش آورده زرد آلو ها را در آن ریخته و پوستشان را بکنید. سپس قدری آهک در آب یخ ریخته و هم بزنید. همین که ته نشین شد، آب زلال را صاف کرده و روی آلو زرد ها برزید و بگذارید تا یک ساعت بماند. سپس آهک را دور ریخته و آلو ها را دو سه بار با آب شیرین بشویید.
چرک شکر را با سفیده تخم مرغ گرفته صافش نمایید. دو جوش که زرد ها را به آن اضافه نمایید. شکر را نیز اضافه کرده و بگذارید تا روی آتش ملایم بجوشد. همین که شکر کمی قوام یافت، قدری هل و گلاب به آن اضافه نمایید و بعد از یک جوش از اجق بردارید.

 

طرز تهیه بهترین مرباها

طرز تهیه بهترین مرباها

 

 

 

بخش آشپزی              مجله اینترنتی گلدن پدیا


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : آشپزی
ارسال دیدگاه