خبرهای ویژه

» اخبار » آغاز حملات موشکی به سوریه و تاسیسات تحقیقاتی این کشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ - ۱۲:۴۱

 کد خبر: 3664
 117 بازدید

آغاز حملات موشکی به سوریه و تاسیسات تحقیقاتی این کشور

در شامگاه جمعه مورخ ۱۸ آوریل دولت آمریکا تاسیسات تحقیقاتی سوریه را مورد هدف قرار داد و با فرستادن موشک باعث تخریب بسیاری از اماکن در اطراف دمشق شد

آغاز حملات موشکی به سوریه و تاسیسات تحقیقاتی این کشور

آغاز حملات موشکی به سوریه و تاسیسات تحقیقاتی این کشور

پس از انتشار خبر هایی مبنی بر حمله بشار اسد به شهر دوما با سلاح های شیمیایی، دولت آمریکا و چندی از دولت های غربی نظیر فرانسه و بریتانیا شروع به رایزنی مبنی بر تنبیه دولت سوریه پرداختند.

با وجود اتهاماتی که دولت های غربی به سوریه در خصوص استفاده از سلاح های شیمیایی زده اند اما نماینده سوریه در سازمان ملل گفته که دولتش اجازه تحقیقات را در خاک این کشور می دهد.

با این حال دونالد ترامپ از حمله موشکی به سوریه خبر داده و کشور های فرانسه و بریتانیا نیز در پی گفته رئیس جمهور آمریکا اعلام آمادگی کرده اند و رئیس جمهور آمریکا به دولت های ایران و روسیه هشدار داد که دست از حمایت سوریه بردارند.

 

شروع حملات موشکی به سوریه

 

در تاریخ ۱۸ آوریل ۲۰۱۸ (۲۵ فروردین ۱۳۹۷) و از شامگاه جمعه دولت آمریکا و متحدانش بدون تحقیق درباره صحت حملات شیمیای سوریه دست به حمله موشکی به تاسیسات تحقیقاتی دمشق زده و دولت فرانسه با استفاده از جنگنده های خود این تاسیسات را بمباران کردند.

 

شروع حملات موشکی به سوریه

 

حمایت از دولت آمریکا

در این بین دولت های کانادا و ترکیه از حملات حمایت و خوشنودی خودشان را اعلام کردند. همچنین رئیس شورای اروپا دونالد توسک گفته است که دولت های اروپایی در کنار یکدیگر قرار دارند و از هم حمایت می کنند.

ایران و دولت سوریه این جریانات را به شدت محکوم کردند و دولت روسیه اعلام کرده که این اقدام با عاقبت بدی همراه خواهد شد و تمام مسئولیت آن با واشنگتن، پاریس و لندن است.

 

 

 

صحبت های رهبر ایران در این خصوص

 

آیت الله خامنه ای این واقعه را یک جنایت خوانده و دولت های آمریکا و فرانسه و بریتانیا را جنایت کار خوانده اند و گفته اند همانطور که دولت آمریکا در کشور های عراق و افغانستان و … نفوذ کرده و از این قبیل جنایات انجام داده است برای سوریه نیز چنین برنامه هایی دارد.

 

شروع حملات موشکی به سوریه

 

بخش اخبار


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , سیاسی
ارسال دیدگاه